Haber

Hulusi Akar: Failler hakkında gerekli işlemler derhal yapılmalı

Eski Milli Savunma Bakanı AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar, Danimarka’da Kuran’a yönelik saldırıya çok sert tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Akar, şu ifadeleri kullandı;

İsveç’in ardından, Orta Çağ’ın karanlık Avrupa’sını hatırlatan Danimarka’da milyarlarca insanın kutsal kitabı Kur’an-ı Kerim’e barbarca bir baskın daha oldu.

Bu ilkelliği ve alçakça saldırıyı şiddetle kınıyoruz!

Batı, iddia ettiği medeniyet ve çağdaş değerler konusunda ne kadar başarısız ve ikiyüzlü olduğunu bir kez daha göstermiştir. milyarlarca Müslüman; Batılı yönetimlerin, kamuoyunun, din adamlarının ve sağduyulu kişilerin acil tavır ve önlem almalarını bekler.

Failler hakkında gerekli işlemler derhal yapılmalı, Müslümanlara hakaret ve tahriklere derhal son verilmeli; Müslümanlar da çağın her türlü hukuki imkânlarını ve imkanlarını kullanarak mukaddes bedellerini korumak için ferdi ve toplu olarak her türlü gayreti göstermelidirler.

DANİMARKA’DA KURAN’A SALDIRI

Danimarka’da İslam karşıtı ve aşırı milliyetçi olan “Danske Patrioter (Danimarka Yurtseverleri)” adlı marjinal grubun üyeleri dün Kopenhag’daki Irak Büyükelçiliği önünde Kuran-ı Kerim yaktı.

İslam karşıtı pankartlar açan ve İslam’a hakaret eden sloganlar atan grup üyeleri, Irak bayrağını ve Kuran’ı Kerim’i yere atarak üzerine bastı.

Danske Patrioter adlı marjinal grup daha önce Kopenhag’daki Türk Büyükelçiliği önünde Türk bayrağına ve Kuran’a saldırarak İslam’a hakaret etmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu