Haber

Telefon ve bilgisayar desteğinin detayları açıklandı… Başvuru koşulları ve süreç nasıl işleyecek?

ANKARA (İGFA) –Üniversite öğrencilerine açıköğretim programları dışında masaüstü bilgisayar, tablet veya cep telefonu desteği sağlanmasına karar verildi.

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Yükseköğretim Öğrencilerine Teknolojik Cihaz ve İnternet Desteği Sağlanmasına İlişkin Tebliği bugün Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna göre bakanlık, öğrencilere cep telefonu satış fiyatının yüzde 44,44’ünü, bilgisayar cihazının ise yüzde 16,66’sını takviye olarak verecek.

NASIL BAŞVURU YAPILIR?

Öğrenciler, Gençlik ve Spor Bakanlığı bilgi sistemi üzerinden yapılacak başvurular kapsamında bu hizmetten yalnızca bir kez yararlanabilecek.

Başvuru kurallarının da yer aldığı tebliğde, kişinin satın alma tarihi itibarıyla 26 yaşından küçük olmaması gerektiği belirtiliyor. Ayrıca teknolojik cihaz desteğine başvurabilmek için bilgisayar veya cep telefonu cihazının vergiler dahil son satış fiyatının 9 bin 500 liradan az olması gerekiyor.

Ayrıca cihaz faturasının TC kimlik numarası da dahil olmak üzere öğrenci adına düzenlenmesi, banka IBAN numarası ve telefon limitinin öğrenciye ait olması gibi koşullar da bulunmaktadır.

İNTERNET DESTEĞİ

İnternet desteği biraz sınırlı olacaktır. İki ay boyunca ücretsiz olacak olup aylık 10 GB, yıllık 120 GB olarak verilecektir. Kullanılmayan internet desteği bir sonraki aya devredilemez.

Öğrencinin numarasının başka bir taşınabilir şebeke operatörüne aktarılması halinde söz konusu destek sonlandırılacaktır.

Söz konusu bildirimin detaylarına ulaşmak için Tıklayabilirsiniz.

pozantihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu